lapelland_myyntipisteet

YHTEYSTIEDOT JA MYYNTIPISTEET

Ota rohkeasti yhteyttä lähimpään tehtaanedustajaasi tai tule tutustumaan paikanpäälle lähimmälle myyntipisteellesi!

VIELÄ MUUTAMIA VAPAITA TOIMITUSAIKOJA LOPPUKESÄLLE 2022! TULE HETI TUTUSTUMAAN TAI VARAA SUUNNITTELUAIKA!

LAPELLAND ESPOO | MYYNTIPISTE

Osoite: Juvankartanontie 17 (Kehä III varressa, Salvos myyntinäyttelyn yhteydessä), 02920 Espoo

Aukioloajat:

  • TI-PE 10-17
  • LA – MA Soita ja varaa yksityisesittely!
 

Ota yhteyttä:

Elias Vinkki

Tehtaanedustaja
040 4184 456
elias.vinkki@lapelland.fi

Lomalla 23.6-18.7.2022

 

Heikki Soininen

Tehtaanedustaja
050 5760 040
heikki.soininen@lapelland.fi

 

LAPELLAND LEMPÄÄLÄ | MYYNTIPISTE

Osoite: Ideaparkinkatu 4 (parkkipaikan eteläpääty), 37570 Lempäälä

  • 30.6.-17.7. välillä soita ja varaa esittelyaika puh. 050 5760 040

Ota yhteyttä:

Vesa Linna

Tehtaanedustaja
040 5431 431
vesa.linna@lapelland.fi

LAPELLAND KAARINA | MYYNTIPISTE

Osoite: Ahkiokatu 2, 20780 Kaarina

Aukioloajat:

  • TI-PE 11-17
  • PE – MA Soita ja varaa yksityisesittely!

Juho Pentinpuro

Tehtaanedustaja
050 3419 132
juho.pentinpuro@lapelland.fi

LAPELLAND KEMPELE | MYYNTIPISTE

Osoite: Voimatie 6, 90440 Kempele

Aukioloajat:

  • MA-PE 11-17
  • LA JA SU Soita ja varaa yksityisesittely!

Juho-Pekka Koskelo

Myyntijohtaja
050 4410 855
juho-pekka.koskelo@lapelland.fi

LAPELLAND PIETARSAARI | MYYNTIPISTE

Osoite: Pohjanlahdentie 33 (Alexia Center Oy), 68600 Pietarsaari

Aukioloajat:

  • MA-PE 8-17
  • LA JA SU Soita ja varaa yksityisesittely!

Ota yhteyttä:

 

Stefan Esselström

Tehtaanedustaja
044 2415 970
stefan.esselstrom@lapelland.fi

 

Joni Ahlgren

Tehtaanedustaja
044 209 0664
joni.ahlgren@lapelland.fi

 

LAPELLAND SEINÄJOKI | MYYNTINÄYTTELY

Osoite: Viilutie 4 (Seinäjoen Sisustus Oy), 60510 Seinäjoki

Aukioloajat:

  • Maanantai 8-17
  • Tiistai 8-17
  • Keskiviikko 8-17
  • Torstai 8-17
  • Perjantai 8-17
  • Lauantai 10-14
  • Sunnuntai suljettu

Ota yhteyttä:

Olli Hakamäki

Tehtaanedustaja
040 0263 099
olli.hakamaki@lapelland.fi

LAPELLAND PYHÄNTÄ | TEHDAS

Leiviskäntie 2, 92930 PYHÄNTÄ

Hallinnon yhteystiedot löydät alempaa.

Juho-Pekka Koskelo

Myyntijohtaja
050 4410 855
juho-pekka.koskelo@lapelland.fi

LAPELLAND | MUU HENKILÖKUNTA

Pete Lohi

Toimitusjohtaja
040 3544 690
pete.lohi@lapelland.fi

 

Juho-Pekka Koskelo

Myyntijohtaja
050 4410 855
juho-pekka.koskelo@lapelland.fi

Tapio Haaraniemi

Tuotantopäällikkö
044 7135 791
tapio.haaraniemi@lapelland.fi

Vesa-Pekka Pokela

Asiakaspalvelu/Laskutus
050 3405 537
vesa-pekka.pokela@lapelland.fi