Lapelland_myyntinäyttely_Lempäälä

YHTEYSTIEDOT

Tältä sivulta näet kaikkien Lapelland myyntinäyttelyiden sijainnit ja aukioloajat sekä tehtaanedustajien yhteystiedot. Sivun alaosasta löytyvät hallinnon ja tehtaan yhteystiedot. Ota rohkeasti yhteyttä lähimpään tehtaanedustajaansi tai tule vierailemaan myyntinäyttelyssä!

LAPELLAND ESPOO | MYYNTINÄYTTELY

Osoite: Juvankartanontie 17 (Kehä III varressa, Salvos myyntinäyttelyn yhteydessä), 02920 Espoo

Aukioloajat:

NÄYTTELY SULJETTU 4.12. 6.12. 24.12. 25.12. 26.12. 31.12. 1.1. 6.1.

  • Maanantai 10-17
  • Tiistai 10-17
  • Keskiviikko 10-17
  • Torstai 10-17
  • Perjantai 10-17
  • Lauantai 11-15
  • Sunnuntaina suljettu tai sopimuksen mukaan.

Ota yhteyttä:

Elias Vinkki

Tehtaanedustaja
040 4184 456
elias.vinkki@lapelland.fi

 

Heikki Soininen

Tehtaanedustaja
050 5760 040
heikki.soininen@lapelland.fi

 

LAPELLAND LEMPÄÄLÄ | MYYNTINÄYTTELY

Osoite: Ideaparkinkatu 4 (parkkipaikan eteläpääty), 37570 Lempäälä

Aukioloajat:

NÄYTTELY SULJETTU 4.12. 6.12. 24.12. 25.12. 26.12. 31.12. 1.1. 6.1.

  • Maanantai suljettu tai sopimuksen mukaan.
  • Tiistai 11-17
  • Keskiviikko 11-17
  • Torstai 11-17
  • Perjantai 11-17
  • Lauantaina suljettu tai sopimuksen mukaan.
  • Sunnuntaina suljettu tai sopimuksen mukaan.

Ota yhteyttä:

Vesa Linna

Tehtaanedustaja
040 5431 431
vesa.linna@lapelland.fi

LAPELLAND KEMPELE | MYYNTINÄYTTELY

Osoite: Voimatie 6, 90440 Kempele

Aukioloajat:

NÄYTTELY SULJETTU 4.12. 6.12. 24.12. 25.12. 26.12. 31.12. 1.1. 6.1.

  • Maanantai 11-17
  • Tiistai 11-17
  • Keskiviikko 11-17
  • Torstai 11-17
  • Perjantai 11-17
  • Lauantai suljettu tai sopimuksen mukaan.
  • Sunnuntai suljettu tai sopimuksen mukaan.

Ota yhteyttä:

Ami Kangasharju

Myyntijohtaja
040 0321 111
ami.kangasharju@lapelland.fi

LAPELLAND PIETARSAARI | MYYNTINÄYTTELY

Osoite: Pohjanlahdentie 33 (Alexia Center Oy), 68600 Pietarsaari

Aukioloajat:

NÄYTTELY SULJETTU 4.12. 6.12. 24.12. 25.12. 26.12. 31.12. 1.1. 6.1.

  • Maanantai 8-17
  • Tiistai 8-17
  • Keskiviikko 8-17
  • Torstai 8-17
  • Perjantai 8-17
  • Lauantaina suljettu
  • Sunnuntaina suljettu

Ota yhteyttä:

 

Stefan Esselström

Tehtaanedustaja
044 2415 970
stefan.esselstrom@lapelland.fi

 

Joni Ahlgren

Tehtaanedustaja
044 209 0664
joni.ahlgren@lapelland.fi

 

LAPELLAND SEINÄJOKI | MYYNTINÄYTTELY

Osoite: Viilutie 4 (Seinäjoen Sisustus Oy), 60510 Seinäjoki

Aukioloajat:

NÄYTTELY SULJETTU 4.12. 6.12. 24.12. 25.12. 26.12. 31.12. 1.1. 6.1.

  • Maanantai 8-17
  • Tiistai 8-17
  • Keskiviikko 8-17
  • Torstai 8-17
  • Perjantai 8-17
  • Lauantai 10-14
  • Sunnuntai suljettu

Ota yhteyttä:

Olli Hakamäki

Tehtaanedustaja
040 0263 099
olli.hakamaki@lapelland.fi

LAPELLAND RAISIO 

Piilipuunkatu 2 (ABC Raision piha), 21200 RAISIO
Avoinna: Soita ja sovi aika!

Jari Lammi

Tehtaanedustaja
050 0225 292
jari.lammi@lapelland.fi

LAPELLAND | TEHDAS PYHÄNTÄ

Leiviskäntie 2, 92930 PYHÄNTÄ

Hallinnon yhteystiedot löydät alempaa.

Ami Kangasharju

Myyntijohtaja
040 0321 111
ami.kangasharju@lapelland.fi

LAPELLAND | MUU HENKILÖKUNTA

Pete Lohi

Toimitusjohtaja
040 3544 690
pete.lohi@lapelland.fi

 

Ami Kangasharju

Myyntijohtaja
040 0321 111
ami.kangasharju@lapelland.fi

Tapio Haaraniemi

Tuotantopäällikkö
044 7135 791
tapio.haaraniemi@lapelland.fi

Vesa-Pekka Pokela

Asiakaspalvelu/Laskutus
050 3405 537
vesa-pekka.pokela@lapelland.fi

 

Pyydä hinta-arvio vaunusta

Pyydä hinta-arvio sinulle räätälöidystä Lapelland vaunusta

Tilaa ilmainen mallistoesite!

Helppo tapa tutustua mallistoon ja ideoida kotisohvalta käsin!