lapelland_myyntipisteet

YHTEYSTIEDOT JA MYYNTIPISTEET

Tule tutustumaan ainutlaatuisiin Lapelland vaunuihin paikanpäälle lähimmälle myyntipisteellesi! Normaaleiden aukioloaikojen lisäksi voit varata tehtaanedustajalta esittelyajan myös vaikkapa illaksi tai sunnuntaille!

VIELÄ MUUTAMIA VAPAITA TOIMITUSAIKOJA ALKUSYKSYYN 2022! MYÖS KEVÄÄN PARHAAT TOIMITUSAJAT VARATAAN NYT! TULE HETI TUTUSTUMAAN TAI VARAA SUUNNITTELUAIKA!

LAPELLAND ESPOO | MYYNTIPISTE

Osoite: Juvankartanontie 17 (Kehä III varressa, Salvos myyntinäyttelyn yhteydessä), 02920 Espoo

 

Aukioloajat:

  • TI-PE 10-17
  • LA 11-15
  • SU 11-15
  • TO 18.8 Iltanäyttely klo 16-21!

Ota yhteyttä:

Elias Vinkki

Tehtaanedustaja
Soita 040 4184 456 tai

Lähetä Whatsapp-viesti

elias.vinkki@lapelland.fi

 

Heikki Soininen

Tehtaanedustaja
Soita 050 5760 040 tai

Lähetä Whatsapp-viesti
heikki.soininen@lapelland.fi

 

LAPELLAND LEMPÄÄLÄ | MYYNTIPISTE

Osoite: Ideaparkinkatu 4 (parkkipaikan eteläpääty), 37570 Lempäälä

 

 

Aukioloajat:

  • TI-PE 11-17
  • LA 11-15
  • SU 11-15
  • Tai Soita ja varaa yksityisesittely!

Ota yhteyttä:

Vesa Linna

Tehtaanedustaja
Soita040 5431 431 tai

Lähetä Whatsapp-viesti
vesa.linna@lapelland.fi

LAPELLAND KAARINA | MYYNTIPISTE

Osoite: Ahkiokatu 2, 20780 Kaarina

 

Aukioloajat:

  • TI-PE 11-17 
  • LA – MA Soita ja varaa yksityisesittely!
HUOM! Lisäksi Iltanäyttely Kaarinassa 17.8 ja 18.8 klo 17-21!

Juho Pentinpuro

Tehtaanedustaja
Soita 050 3419 132 tai

Lähetä Whatsapp-viesti
juho.pentinpuro@lapelland.fi

LAPELLAND KEMPELE | MYYNTIPISTE

Osoite: Voimatie 6, 90440 Kempele

Aukioloajat:

  • MA-PE 11-17
  • LA JA SU Soita ja varaa yksityisesittely!
 

Juho-Pekka Koskelo

Myyntijohtaja
Soita 050 4410 855 tai

Lähetä Whatsapp-viesti
juho-pekka.koskelo@lapelland.fi

LAPELLAND PIETARSAARI | MYYNTIPISTE

Osoite: Pohjanlahdentie 33 (Alexia Center Oy), 68600 Pietarsaari

 

Aukioloajat:

  • MA-PE 8-17
  • LA JA SU Soita ja varaa yksityisesittely!

Ota yhteyttä:

 

Stefan Esselström

Tehtaanedustaja
Soita 044 2415 970 tai

Lähetä Whatsapp-viesti
stefan.esselstrom@lapelland.fi

 

Joni Ahlgren

Tehtaanedustaja
Soita 044 209 0664 tai

Lähetä Whatsapp-viesti
joni.ahlgren@lapelland.fi

 

LAPELLAND PYHÄNTÄ | TEHDAS

Leiviskäntie 2, 92930 PYHÄNTÄ

Hallinnon yhteystiedot löydät alempaa.

Juho-Pekka Koskelo

Myyntijohtaja
Soita 050 4410 855 tai

Lähetä Whatsapp-viesti
juho-pekka.koskelo@lapelland.fi

LAPELLAND | MUU HENKILÖKUNTA

Pete Lohi

Toimitusjohtaja
Soita 040 3544 690 tai

Lähetä Whatsapp-viesti
pete.lohi@lapelland.fi

 

Juho-Pekka Koskelo

Myyntijohtaja
Soita 050 4410 855 tai

Lähetä Whatsapp-viesti
juho-pekka.koskelo@lapelland.fi

Tapio Haaraniemi

Tuotantopäällikkö
Soita 044 7135 791 tai

Lähetä Whatsapp-viesti
tapio.haaraniemi@lapelland.fi

Vesa-Pekka Pokela

Asiakaspalvelu/Laskutus
Soita 050 3405 537 tai

Lähetä Whatsapp-viesti
vesa-pekka.pokela@lapelland.fi