lapelland_myyntipisteet

YHTEYSTIEDOT JA MYYNTIPISTEET

Tule tutustumaan ainutlaatuisiin Lapelland vaunuihin paikanpäälle lähimmälle myyntipisteellesi! Yleisten aukioloaikojen lisäksi voit varata tehtaanedustajalta esittelyajan myös vaikkapa illaksi tai sunnuntaille!

VIELÄ MUUTAMIA VAPAITA TOIMITUSAIKOJA SYKSYYN 2022! MYÖS KEVÄÄN PARHAAT TOIMITUSAJAT VARATAAN NYT! TULE HETI TUTUSTUMAAN TAI VARAA SUUNNITTELUAIKA!

LAPELLAND ESPOO | MYYNTIPISTE

Osoite: Juvankartanontie 17 (Kehä III varressa, Salvos myyntinäyttelyn yhteydessä), 02920 Espoo

Aukioloajat:

  • TI-PE 10-17
  • LA 11-15
  • SU varaa esittelyaika tehtaanedustajalta!

Ota yhteyttä:

Heikki Soininen

Tehtaanedustaja
Soita 050 5760 040 tai

Lähetä Whatsapp-viesti
heikki.soininen@lapelland.fi

 

LAPELLAND LEMPÄÄLÄ | MYYNTIPISTE

Osoite: Ideaparkinkatu 4 (parkkipaikan eteläpääty), 37570 Lempäälä

Aukioloajat:

  • TI-PE 11-17
  • MA, LA JA SU Varaa esittelyaika tehtaanedustajalta!

Ota yhteyttä:

Vesa Linna

Tehtaanedustaja
Soita040 5431 431 tai

Lähetä Whatsapp-viesti
vesa.linna@lapelland.fi

LAPELLAND KAARINA | MYYNTIPISTE

Osoite: Ahkiokatu 2, 20780 Kaarina

Aukioloajat:

  • TI-PE 11-17
  • LA – MA Soita ja varaa yksityisesittely tehtaanedustajalta!

Juho Pentinpuro

Tehtaanedustaja
Soita 050 3419 132 tai

Lähetä Whatsapp-viesti
juho.pentinpuro@lapelland.fi

LAPELLAND KEMPELE | MYYNTIPISTE

Osoite: Voimatie 6, 90440 Kempele

Aukioloajat:

  • MA-PE 11-17
  • LA JA SU Soita ja varaa yksityisesittely tehtaanedustajalta!

Juho-Pekka Koskelo

Myyntijohtaja
Soita 050 4410 855 tai

Lähetä Whatsapp-viesti
juho-pekka.koskelo@lapelland.fi

LAPELLAND PYHÄNTÄ | TEHDAS

Leiviskäntie 2, 92930 PYHÄNTÄ

Hallinnon yhteystiedot löydät alempaa.

Juho-Pekka Koskelo

Myyntijohtaja
Soita 050 4410 855 tai

Lähetä Whatsapp-viesti
juho-pekka.koskelo@lapelland.fi

LAPELLAND | MUU HENKILÖKUNTA

Pete Lohi

Toimitusjohtaja
Soita 040 3544 690 tai

Lähetä Whatsapp-viesti
pete.lohi@lapelland.fi

 

Juho-Pekka Koskelo

Myyntijohtaja
Soita 050 4410 855 tai

Lähetä Whatsapp-viesti
juho-pekka.koskelo@lapelland.fi

Tapio Haaraniemi

Tuotantopäällikkö
Soita 044 7135 791 tai

Lähetä Whatsapp-viesti
tapio.haaraniemi@lapelland.fi

Vesa-Pekka Pokela

Asiakaspalvelu/Laskutus
Soita 050 3405 537 tai

Lähetä Whatsapp-viesti
vesa-pekka.pokela@lapelland.fi